BRANŻA STOLARSKA

Materiały ścierne są bardzo ważnym narzędziem dla stolarzy, umożliwiającym im precyzyjne wykończenie i modelowanie drewna. Do szlifowania stosuje się głównie nasyp tlenku aluminium (elektrokorund). Istotnym czynnikiem wpływającym na jakość i koszty szlifowania jest rodzaj nasypu. Nasyp otwarty w którym powierzchnia materiału ściernego pokryta jest ziarnem w 50-70 % stosowany jest głównie do szlifowania masywu drewna sosnowego, klejonki, renowacji posadzek i podłóg. Charakteryzuje się on większą odpornością na zaklejanie powierzchni ziarna ściernego. Nasyp
zamknięty to pokrycie podkładu ziarnem w 100 %. Znalazł on zastosowanie głównie do szlifowania materiałów drewnopochodnych, litego drewna liściastego i lakierów. Występuje również nasyp półotwarty który jest bardzo uniwersalny. Powierzchnia materiału ściernego pokryta jest ziarnem ściernym w 80-90 %, stosowany jest głównie do obróbki wykańczającej litego drewna liściastego i materiałów drewnopochodnych.

Materiały ścierne dostępne są w różnych formach, takich jak papier ścierny w rolkach i arkuszach,
pasy bezkońcowe, krążki na rzep, dyski ścierne, gąbki oraz wiele innych. Każdy produkt dedykowany
jest do określonych zastosowań. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych
usług.

Stolarstwo to przemysł oraz rzemiosło polegające na wytwarzaniu różnorodnych przedmiotów codziennego użytku z drewna. Zawód stolarza wymaga dużej wiedzy na temat różnorodnych gatunków drewna, oceny ich jakości, właściwości i przeznaczenia oraz sposobu obróbki. Do przetwarzania drewna lub materiałów drewnopochodnych używane są zarówno wyspecjalizowane maszyny (pilarka tarczowa, frezarka, strugarka, szlifierka taśmowa, tokarka), jak i elektronarzędzia lub narzędzia ręczne.

Przejdź do platformy B2B

Najnowsze katalogi

Poznaj dokładnie naszą ofertę.